Terug naar zoekresultaten

Consultant Burgerzaken

Public Vlaanderen Kruisem
16/11/2023 Functie types: Andere, Juridisch Regio's: Antwerpen, Brussel, Limburg, Oost-Vlaanderen, Vlaams-Brabant, West-Vlaanderen
Solliciteer nu

Functieomschrijving

Als Consultant Burgerzaken krijg je een portefeuille klanten toegewezen in een regio dicht bij je woonplaats. Je zal dus opdrachten uitvoeren voor één of meerdere klanten en voor kortere of langere duur. Dit zorgt inhoudelijk voor heel veel variatie en je zal ook de mogelijkheid hebben verschillende lokale besturen te leren kennen. Je kan rekenen op collega’s waarmee we geregeld overleg organiseren.

Na je inwerkperiode, waarbij je wegwijs gemaakt wordt binnen de onderneming, onze dienstverlening en de verschillende applicaties voor het behandelen van dossiers burgerzaken, ga je bij onze klanten, om zowel ter plaatse als vanop afstand een ondersteunende, adviserende en/of leidinggevende rol op te nemen.

Als Consultant Burgerzaken, ben je actief binnen 4 domeinen:

 • Als junior help je burgers verder door producten af te leveren zoals identiteitsdocumenten, rijbewijzen enz. Je verzorgt hierbij de administratieve afhandeling. Je bent een toonbeeld van hulpvaardigheid en klantgerichtheid.
 • Als volwaardig expert, met een uitgesproken zin voor klantgerichtheid en juridische correctheid, ontvang je burgers en heb je aandacht voor hun vragen en verwachtingen. Je behandelt en onderzoekt deze dossiers (bvb. nationaliteitsaanvragen, schijnrelaties enz.) en geeft vervolgens juridisch sluitende adviezen.
 • Je volgt de relevante wetgeving rond vreemdelingenzaken nauwkeurig op. Je vertaalt nieuwe regelgeving naar praktische richtlijnen en procedures. Daarnaast communiceer en licht je toe waardoor het team Burgerzaken steeds up-to-date blijft. Op die manier ben jij het uitgelezen aanspreekpunt (voor wat betreft de vreemdelingenmaterie). Je bewaakt de correcte toepassing van deze procedures en trekt complexe dossiers naar je toe.
 • Met voldoende achtergrond en expertise, ben je in staat om beleidsmatig mee te denken over de toekomst van de dienst Burgerzaken. Je trekt uitdagende (digitale) projecten naar je toe en zorgt voor een correcte oplevering (zoals bvb. de organisatie van verkiezingen).

Ben je vertrouwd met leidinggeven en management, dan kan je tevens een functie van diensthoofd of departementshoofd opnemen.

Profiel

 • Je behaalde een bachelor of masterdiploma in een relevante richting (Rechten, Criminologie, Rechtspraktijk, …).
 • Je kan relevante wetgeving opzoeken én begrijpen.
 • Je hebt interesse in de werking van een lokaal bestuur.
 • Je bent een geboren communicator en weet je transparant uit te drukken.
 • Je werkt nauwkeurig en resultaatgericht.
 • Je respecteert deadlines.
 • Je werkt graag zelfstandig, maar je kan ook samenwerken in een hecht team.
 • Je bent klantgericht, geeft diplomatisch jouw mening en bent integer.
 • Je hebt een hands-on-mentaliteit, je redeneert logisch en bent enthousiast.
 • Je hebt interesse, wil levenslang leren en blijven groeien.
 • Een drive voor de materie "Burgerzaken" is een absolute must, want de kracht van ons team zit in wat ons beweegt!

Aanbod

 • Public Staffing biedt je een aangename werkomgeving, binnen een groeiend, dynamisch en ambitieus team, waarin je jezelf verder kan ontplooien, met ruimte voor ontwikkeling, eigen initiatief én verantwoordelijkheid. We geven je de mogelijkheid om opleidingen te volgen, waarbij we inzetten op jouw talenten.
 • Bij Public Staffing vinden we de work-life balans van al onze medewerkers enorm belangrijk.
 • We bieden je een contract van onbepaalde duur, met een attractief verloningspakket, rekening houdend met relevante werkervaring.
 • Verder hebben we nog een uitgebreid pakket aan extralegale voordelen waaronder een bedrijfswagen met tankkaart, smartphone inclusief abonnement, een verzekeringspakket, …

Contact

Heb je zin om ons team te versterken? Bezorg ons je cv op volgend adres: katleen@ascareers.be.

Bij vragen kan je steeds terecht bij Katleen Moons op het nummer 0476 97 70 25.

Solliciteer nu